Caritasstraat 39, Melle

02/25/2020 13:30 - 02/25/2020 16:30

Nematoden (=aaltjes) worden vaak de verborgen vijand genoemd. Tijdig herkennen is cruciaal om gerichte maatregelen te kunnen nemen.

Schrijf u in voor deze studienamiddag.

Op 1 januari 2018 ging het Vlaio Landbouwtraject ‘Beheersing van plantenparasitaire nematoden met groenbedekkers in de openluchtgroenten’ van start. Het doel is te komen tot een IPM-gebaseerde beheersing van schadelijke nematoden in de teelt van vollegrondsgroenten waarbij oordeelkundig gebruik gemaakt wordt van resistente groenbedekkers in teeltrotatiesystemen.

Tijdens dit studiemoment willen we jullie graag de voornaamste schadelijke nematoden voor de groenteteelt voorstellen en vertellen hoe je kan weten dat ze in je bodem aanwezig zijn. Het gebruik van groenbedekkers en de impact daarvan op schadelijke nematoden wordt toegelicht.

PROGRAMMA

– Verwelkoming

– Nematoden in de groenteteelt: wie zijn ze en wat doen ze?

– Hoe weet ik of er nematoden in mijn bodem zitten? Hoe en wanneer neem ik een bodemmonster en wat gebeurt ermee?

– Kunnen groenbedekkers nematodenproblemen helpen onderdrukken?

PRAKTISCH

Waar? ILVO-Plant, Caritasstraat 39, 9090 Melle
Wanneer? Dinsdag, 25 februari 2020 van 13:30 tot 16:30
Kostprijs? Deelname is gratis, inschrijven is noodzakelijk.
Meer info? Wim Wesemael (wim.wesemael@ilvo.vlaanderen.be)
Nathalie Cap (nathalie@pcgroenteteelt.be)

Deze studiedag komt in aanmerking als vormingsactiviteit voor de fytolicentie. Breng uw identiteitskaart mee! Meer info op https://fytoweb.be/nl/fytolicentie

Schrijf u in voor deze studienamiddag.